Dj, czy zespół?

To pytanie dość często się pojawia, lecz odpowiedź na nie, nie jest wcale taka prosta i jednoznaczna…

Wszystko zależy od Waszych upodobań, oczekiwań i zasobności portfela.

To co łatwo przytoczyć, najważniejszą różnicą jest klimat, styl i repertuar…

Dj z reguły ma kilkunastokrotnie większą bazę utworów i zagra Wam Wasze ulubione piosenki, w oryginalnych wykonaniach, które tak dobrze znacie.

Zespół też zagra Wam niektóre ulubione utwory, ale ich wykonanie nie będzie takie, jak słyszycie w radiu.

Dj nie potrzebuje tylu przerw, co muzycy, którzy „dźwigają” instrumenty i nadwyrężają głosy.

Dj operuje znacznie większą ilością efektów wizualnych i nowinek technicznych, niż zespół, ale to zespół jest w stanie stworzyć klimat prawdziwej biesiady, która jest nieodzowną częścią każdego wesela.

Koszt wynajęcia dj’a, przeważnie jest niższy od ceny za kilkuosobowy skład muzyczny, choć zdarzają się wyjątki. Dobry pięcioosobowy zespół, składający się z zawodowych muzyków, grających na żywo, to wydatek od kilku, do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ceny dj’a również uzależnione są od jego doświadczenia oraz jakości oferowanych usług, a w przypadku tych bardziej doświadczonych, cena może być znacznie wyższa, niż trzyosobowej „kapeli”, grającej z playbacku😉

Pamiętajcie, że to Wy jako organizatorzy znacie upodobania zaproszonych przez siebie gości i to Wy będziecie w stanie właściwie ocenić, jaka muzyczna forma będzie bardziej odpowiednia na Waszym weselu.

Ile kosztuje wynajęcie Dj’a?

Koszt usługi zależny jest od kilku istotnych czynników, które wpływają na jego wysokość.

Termin, miejsce wesela, ilość gości, planowany czas zabawy, to ważniejsze składowe ostatecznej ceny.

Termin – nie od dzisiaj wiadomo, że sezon weselny zaczyna się od maja i trwa do końca września i to właśnie w tym przedziale organizacja wesela, będzie nieco droższa, niż w pozostałych miesiącach. Dzień tygodnia czasami również jest brany pod uwagę, ponieważ bardziej rozchwytywane są soboty i one również mogą wpłynąć na cenę usługi.

Miejsce wesela –  w zależności, czy prowadzący ma dojechać na salę 3 km, czy też 300 km, może pojawić się dopłata za dojazd a powyżej 80 km, również nocleg.

Ilość gości – wiadomo, od ilości gości zależy zaplecze techniczne, jakie powinno pojawić się na scenie, by należycie wykonać usługę. Przy mniejszych imprezach wystarczy przyjechać małym busem, a w przypadku większych zleceń, wzrasta ilość sprzętu, którym trzeba wypełnić przestrzeń, co wiąże się z dodatkowym kosztem transportu.

Czas zabawy – zazwyczaj standardowe wesele trwa od 8 do 10 godzin, i na ten czas skalkulowana jest cena podstawowa. Dopłaty mogą pojawić się za „przedłużanie”, czyli dodatkowe ponadplanowe godziny oraz obsługę poprawin.

Jaką muzykę grasz na weselu?

Przede wszystkim taką, która jest w kręgu zainteresowań moich zleceniodawców. Często również korzystam z krótkich Play List, przygotowanych przez Pary Młode, wplatając ich ulubione utwory do repertuaru granego w danej chwili.

Nie ograniczam się do wcześniej przygotowanych schematów, tylko dobieram muzykę na bieżąco, dopasowując ją do sytuacji na parkiecie, do grupy wiekowej i „stanu rozbawienia” tancerzy.

Rock’n’roll, Twist, lata ’70, ’80, ’90, radiowe hity, Latino, Disco-Dance, Rock, to style z których korzystam najczęściej, tworząc z nich mix muzyczny każdego zagranego przeze mnie bloku.

Jesteś również wodzirejem?

Tak, zdecydowanie tak. Nie jestem osobą, która za konsolą stoi w bezruchu i od czasu do czasu zgrabnie wciśnie Start – Stop. Lubię aktywność i nawiązywanie kontaktu z klientem, a tu już zaczyna się „wodzirejka”. Prowadzę animacje i konkursy dla gości oraz zabawy przy stole, integrując ze sobą bawiących się gości.

Czy byłbyś w stanie zagrać na przemian z zespołem muzycznym?

Oczywiście, i takie zlecenia też wykonywałem. Jest to dobra propozycja na bardzo duże wesela, gdzie rozpiętość przedziału wiekowego gości jest duża i zachowana w przybliżonych proporcjach. Tego typu połączenie, jest fajną opcją dla bawiących się gości, gwarantując im różnorodną muzykę przez cały czas trwania zabawy.

Przy odpowiedniej współpracy zespołu i dj’a, można stworzyć niespotykany na co dzień i wyjątkowy klimat w tanecznych rytmach znanych hitów oraz coverów granych na żywo.

Masz dodatkowe pytania? PorozmawiajmyZadzwoń do mnie

Chętnie odpowiem na każde pytanie.
Kontakt